Dzień Kropki
Motywem przewodnim wszystkich działań jest KROPKA.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w klasach 1-3
Peter H. Reynolds stworzył bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. A kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł… Kropka z książeczki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest on obchodzony 15 września od 2008 roku. W tym roku 15 września (piątek) po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Motywem przewodnim wszystkich działań jest oczywiście KROPKA. Ubrania uczniów i nauczycieli miały elementy kropek i groszków. W klasach I – III wybrano osoby z największą liczbą kropek na ubraniu. Wspólnie stworzyliśmy kropkowe Drzewo Talentów. Wykonywaliśmy kropkowe obrazki. Była gimnastyka z kropką oraz szukanie kropki. Ten dzień był prawdziwym świętem pomysłowości, kreatywności, odwagi, odkrywania swoich mocnych stron, tworzenia, działania i dobrej zabawy!!!
/M. Nowicka/
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w klasach 4-8
To święto kreatywności, odkrywania talentów oraz ich prezentowania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na lekcjach języka polskiego tworzyliśmy historie pt. "Przygody małej i dużej kropki". Na szkolnych korytarzach można było podziwiać wystawę prac plastycznych, których motywem przewodnim były plamki, punkciki, łatki, ciapki, cętki. Na przerwach chętni uczniowie wydmuchiwali kropelkowe, fantazyjne obrazki. Zewnętrzne, ścienne tablice stały się centrum zabawy: "Postaw kropkę, a inni niech zdecydują, co się z nią stanie". W świetlicy królowały gry planszowe z nieodzowną, "kropkowaną" kostką. Kropka stała się metaforą różnorodnych działań, inspiracją do dobrej zabawy.
/A. Kacprowicz/