• E-mail:
  • Zadzwoń do nas: PSP Łącznik 774371292
  • Dane kontaktowe

Warte przemyślenia

Komplementami inwestuje się w przyszłe zyski

- Julies Renard

Kartka z kalendarza

Dziś: sobota, 21 grudnia 2024r. r.
356 dzień roku
Imieniny: Tomisława, Seweryna, Piotra

Wschód słońca: 07:47
Zachód słońca: 15:47

  1. Tutaj jesteś:
  2. Strona główna
  3. REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA 2024/25

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA 2024/25

.

Dyrektor ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŁĄCZNIKU ogłasza nabór dzieci  3-letnich, 4-letnich, 5-letnich i 6-letnich do PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA WRAZ Z ODDZIAŁAMI ZAMIEJSCOWYMI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Obraz:

Obraz:

UWAGA! O przyjęciu do przedszkola nie decyduje data zapisu. Podstawą zgłoszenia jest wypełnienie „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z niezbędnymi załącznikami.

WYPEŁNIONE KARTY należy składć w SEKRETARIACIE w godz. 07:00-14:00.

 

DO POBRANIA

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA

WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_PRZEDSZKOLA_2024-25.doc

WOLA PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA

WOLA_PRZYJECIA_2024-25.doc

UWAGA!

Proszę rodziców / prawnych opiekunów kandydatów zakwalifikowanych o złożenie pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola w terminie od 19.03.2024 r. do 22.03.2024 r. Brak potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola w ustalonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w placówce.

 

DEKLARACJA KONTYNUACJI

DEKLARACJA_KONTYNUACJI_EDUKACJI_PRZEDSZKOLNEJ_2024-25.doc

 

UMIEJĘTNOŚCI  PRZYSZŁEGO PRZEDSZKOLAKA – informacja dla rodzica

ZANIM DZIECKO STANIE SIĘ PRZEDSZKOLAKIEM, PRZYJRZYJMY SIĘ MU UWAŻNIE. JEŚLI NIE OPANOWAŁO JESZCZE JAKIEJŚ UMIEJĘTNOŚCI, NIE ZWLEKAJMY Z NAUKĄ, WIERZĄC, ŻE W PRZEDSZKOLU JĄ OPANUJE.

  1. Samodzielne korzystanie z toalety. Dziecko powinno umieć zasygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne oraz samodzielnie skorzystać z toalety. Nauczmy go także związanych z tym czynności higienicznych, takich jak: wycieranie pupy papierem toaletowym czy dokładne mycie rączek mydłem oraz wytarcie ich ręcznikiem.
  2. Samodzielne ubieranie się. Przedszkolak powinien sam ubierać się i rozbierać, ponieważ ta umiejętność będzie mu niezbędna do korzystania z toalety (podciąganie i ściąganie spodenek), wyjścia na przedszkolny plac zabaw. Oczywiście nauczycielki w razie potrzeby pomogą dziecku, np. przy zapinaniu czy rozpinaniu drobnych guzików lub gdy zaplączą się sznurówki, jednak będą wymagały od niego, aby w większości sytuacji sam radził sobie ze swoimi ubrankami.
  3. Samodzielne jedzenie. Dziecko idące do przedszkola powinno umieć posługiwać się widelcem i łyżką, pić z otwartego kubka i w miarę estetycznie zjeść posiłek.
  4. Nawyki higieniczne. Dziecko powinno umieć samodzielnie umyć ręce przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety i zawsze wtedy, gdy są brudne.
  5. Sprzątanie.  Dziecko powinno wiedzieć, że po skończonej zabawie należy odłożyć zabawki na miejsce. Nauczmy malca, jak dbać o swoje rzeczy, nie pozwalajmy mu niszczyć książek czy zabawek.
  6. Radzenie sobie z emocjami. Maluch powinien umieć prawidłowo odczytywać podstawowe reakcje emocjonalne zarówno własne, jak i swoich rówieśników i odpowiednio na nie reagować (nie ciągnąć za włosy nie przepychać się, nie gryźć). Warto więc otwarcie rozmawiać z nim o uczuciach, tłumaczyć, czym jest smutek, radość czy złość, np. przy okazji czytania książeczek. 
  7. Zabawa z rówieśnikami. Stwarzajmy jak najwięcej okazji do zabawy malucha z innymi dziećmi. Dzięki temu łatwiej odnajdzie się on w przedszkolnej grupie. Uczmy go dzielenia się, pokojowego rozwiązywania konfliktów i wyznaczania swoich granic. Przećwiczmy trudne sytuacje, np. jak zareagować, gdy ktoś mu coś zabiera lub popycha – dziecko powinno wtedy głośno i zdecydowanie powiedzieć: „Nie! Nie rób tak!” Wytłumaczmy, że w razie kłopotów powinien zwrócić się do nauczycielki o pomoc.
  8. Rozumienie poleceń. Wytłumaczmy maluchowi, że powinien słuchać się pani w przedszkolu, tak jak w domu mamy i taty, że powinien reagować na polecenia nauczycielki, wiedzieć czego się od niego oczekuje w określonych sytuacjach - bawić się podczas zabawy, w trakcie posiłku usiąść przy stole i jeść.
  9. Rozmowa i komunikowanie się. Dziecko powinno umieć informować o swoich potrzebach oraz komunikować się z innymi dziećmi i dorosłymi, a w razie potrzeby – poprosić o pomoc.

Dziękujemy!

 

Logo - napis

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łączniku.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Filipa
Roboty w Łączniku, ul. Fabryczna 4a

Nasz adres e-mail:

Dyrektor
Anna Stankala

Telefony
PSP Łącznik 774371292
PSP Pogórze 774375424
Przedszkole w Pogórzu: 503 316 235
Przedszkole w Brzeźnicy: 513 106 053
Przedszkole w Chrzelicach: 504 010 907, 77 4376388
Przedszkole w Łączniku: 513 106 058, 77 4376378

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączniku © 2024

Wykonane przez: Logo WebInspiracje

Ten odnośnik otworzy się w nowym oknie

Czy chcesz przejść do strony: i otworzyć ją w nowym oknie?


Tak przechodzę lub Anuluj i schowaj okno